Aktualitet

Dhunohej nga ish i dashuri, policia merr në mbrojtje 23-vjeçaren nga Tirana


               Publikuar në : 15:16 - 30/05/18 |
mapo.al

Një 23-vjeçare nga Tirana ka marrë urdhër-mbrojtje nga policia, pasi dhunohej vazhdimisht nga ish i dashuri.


 

 

Burime zyrtare bënë me dije se më datë 29 u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen me inicialet A.H, e cila akuzon shtetasin me inicialet A.L., 24 vjeç, banues në Tiranë, për dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Tiranë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas