Arkiva 2

Detyra mbi të gjitha. Kroacia godet penalltinë, por zjarrfikësit nisen me urgjencë
               Publikuar në : 19:44 - 11/07/18 |
mapo.al

Sytë e të gjithë kroatëve ishin fiksuar në televizor kur Ivan Rakitiç do të godiste penalltinë vendimtare të sfidës Kroaci-Rusi. Sytë e të gjithëve, përveç zjarrfikësve…


Në momentin që mesfushori i Barcelonës po nisej për të çuar Kroacinë në gjysmëfinale, në sallë ra alarmi dhe të gjithë punonjësit e repartit “harruan” ndeshjen. Ata u veshën dhe u nisën për në vendngjarje menjëherë.

Gjesti i tyre bëri xhiron e botës, ndërsa zjarrfikësit u komplimentuan që vunë një tjetër detyrë patriotike, mbi një penallti që vlente gjysmëfinalet e Kupës së Botës.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas