Kronika

Detajet/ Policia: Kush është roja që u plagos nga grabitja e karburantit në Lezhë…
               Publikuar në : 10:43 - 19/08/18 |
mapo.al

Policia e Lezhës ka dhënë detaje për grabitjen e karburantit në rrugën dytësore Lezhe-Rrile, ku mbeti i plagosur roja, pasi u përlesh me hajdutin e armatosur dhe të maskuar.


Policia bën me dije se punonjësi i karburanti që mbeti i plagosur në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën është Martin Prenga.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Njoftimi i Policisë:

“Më datë 18.08.2018, rreth orës 22:50, në aksin rrugor rural Lezhë – Rrilë, tek një karburant, një person për të cilin vazhdojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e tij, ka hyrë për të vjedhur dhe për pasojë ka mbetur i plagosur në këmbë me armë zjarri pistoletë shtetasi M.P., punonjës në karburant, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes”- thuhet në njoftimin e policisë.


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas