Kronika

Detajet/ Hashashi “prishi” makinën, bllokohet 500 kg drogë mbi karroatrec


               Publikuar në : 13:57 - 13/04/18 |
mapo.al

Rreth 560 kg kanabis sativa janë sekuestruar në Kavajë.


Burimet zyrtare të policisë së këtij qyteti bëjnë të ditur se lënda narkotike u gjet brenda një fuoristrade.

Fuoristrada për t’i shpëtuar kontrollit të Policisë transportohej me karrotrec sikur ishte e prishur.

Sekuestrimi është bërë në orët e vona të natës në superstradën Rrogozhinë –Kavajë.

Policia e Kavajës arrestoi në flagrancë drejtuesin e karrotrecit Saimon Beqiraj.

Policia e Kavajës ka shpallur në kërkim pronarin e fuoristradës dhe tre persona të tjerë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas