Kryesore

Detajet: Gjendet i vdekur në varreza shqiptari në Itali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 11/09/18 |
mapo.al

Një 59-vjeçar shqiptar, i cili jetonte prej vitesh në Italinë fqinje është gjetur i pajetë paraditen e së hënës në Milano, raporton TV Klan.


Shqiptari, emri i të cilit nuk është bërë publik, punonte si mirëmbajtës i varrezave të Cuggiono. Ai u gjet i pajetë nga banorë të zonës, të cilët njoftuan ambulancën.


Ndihma e shpejtë mbërriti në varrezat e Croce Azzurra di Buscate pak para orës 10:00, por pavarësisht përpjekjeve, për shqiptarin nuk mund të bëhej asgjë.Mediat fqinje shkruajnë se ai ishte tejet i njohur në zonë dhe kishte shumë vite që punonte në varreza.


Autoritetet italiane kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e vdekjes, që momentalisht nuk dihen ende.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas