Media

“Despacito” vendos rekord, kënga më e shikuar në Youtube
               Publikuar në : 12:45 - 07/04/18 |
mapo.al

Ndonëse ka më shumë se 1 vit që është publikuar, hiti “Despacito” thyen rekord pas rekordi.


Pas renditjes si kënga më e dëgjuar në të gjitha platformat muzikore online, “Despacito” ka marrë kryesimin në rrjetin më të madh, Youtube, duke u bërë video më e shikuar me mbi 5 miliardë klikime.

Hiti i dyshes portorikane, Luis Fonsi dhe Dedi Jenki, ka lënë pas këngën e Uiz Kalifas “See You Again”, kolona zanore e “Fast and Furious” dhe një këngë homazh për aktorin e ndarë nga jeta Pol Uollker.

Në vend të tretë në këtë klasifikim renditet “Shape of You” e Ed Sheran.


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas