Aktualitet

Dëshmia për CNN: Dy fëmijë humbën nën flakë, ndihma erdhi… veç sot


               Publikuar në : 19:09 - 24/07/18 |
mapo.al

Dëshmi të shumta vijnë nga Greqia, ku Athina është përfshirë nga një zjarr apokaliptik, që ka shkaktuar të paktën 64 të vdekur, mes të cilëve fatkeqësisht besohet se ka edhe shqiptarë.


Dëshmi të frikshme kanë ardhur nga banorët e zonës, të cilët kanë mundur të shpëtojnë.

Duke folur për CNN grek, një banor thotë se ndihma ka ardhur shumë vonë, vetëm ditën e sotme.

‘Dje nuk kishte asnjë mekanizëm shtetëror. Këtë mëngjes të gjithë erdhën. Dje kishte vetëm tre motorë të policisë dhe disa aparate dore për shuarjen e zjarrit’,- ka thënë dëshmitari për CNN.

Kur pyetet nëse ai beson se viktima të tjera ai thotë se: ‘Kur pamë zjarrin të gjithë vrapuam për të ikur lart. Ishte si në luftë. Ishin dy fëmijë në port. Njëri ishte 14 vjeç dhe nuk kishin kohë të reagonin, zjarri ra mbi kokat  e tyre’,- thotë dëshmitari.

<
>
auto_37722893_10155959512999541_3326552552727642112_o1532437351 auto_Flaket1532435617 auto_greqi_11532441746 auto_greqi_21532441725 (1) auto_greqi_31532441724 auto_greqi_41532441725 auto_greqi_51532441726 auto_greqi_61532441727 auto_greqi_71532441727 auto_greqi_81532441728 auto_greqi_91532441729 auto_greqi_101532441729 auto_greqi_111532441730 auto_greqi_121532441731 auto_greqi_131532441731 auto_greqi_141532441733 auto_greqi_151532441733 auto_greqi_161532441734 auto_greqi_171532441735 auto_greqi_181532441735 auto_greqi_191532441736 auto_greqi_201532441737 auto_greqi_211532441737 auto_greqi_221532441738 auto_greqi_231532441738 auto_greqi_241532441739 auto_greqi_251532441740 auto_greqi_261532441740 auto_greqi_271532441741 auto_greqi_281532441742 auto_greqi_291532441742 auto_greqi_301532441743 auto_greqi_311532441744 auto_greqi_331532441745 auto_greqi_341532441746 auto_greqi1532439499 auto_mati1532422829 auto_shoket1532437978


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas