KMR

Dëshironi të keni marrëdhënie të forta dhe të qëndrueshme? Shkoni diku me partnerin dhe thjesht dehuni


               Publikuar në : 22:58 - 14/08/18 |
mapo.al

Para se të fillojmë, duhet të themi se nuk bëhët fjalë për të qenë të alkoolizuar, ose për tu dehur përditë. Është fjala për dehje në vlera normale, njëherë në javë. Kjo është një praktikë e cila e bashkon më shumë një çift.


Disa gota verë, ose disa gota birrë ndihmojnë çiftet në krijimin e një dialogu të sinqertë dhe pa filtra, duke qenë pak të dehur ata mund të jenë më të sinqertë në lidhje me atë që duan nga marrëdhënia e tyre.

Të dhënat e marra nga sondazhet janë surprizuese. Kur të anketuarit janë pyetur se cila është gjëja më argëtuese që bëjnë me partnerin, shumica e tyre është shprehur se kur pinë alkool përjetojnë një intimitet të shtuar si dhe përmirësim të komunikimit.

Burrat “çmenden”, ndërsa gratë shijojnë një lidhje më të këndëshme edhe pse dehja nuk duhet të kthehet kurrësesi në një zakon të përditshëm. Merreni si mundësi për të krijuar një atmosferë ideale, e cila do të ndihmojë për të forcuar lidhjen tuaj.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas