Kronika

Deputeti publikon videon: Ky shtet të vret në dhomën e gjumit
               Publikuar në : 12:32 - 14/09/18 |
mapo.al

Në orët e para të mëngjesit të sotme, gjatë një aksioni të forcave RENEA në fshatin Rremas në Divjakë ka mbetur i plagosur një 77-vjeçar në banesën e tij, pasi dyshohej së në të fshiheshin dy të kërkuar për vrasje.


Sipas infomacioneve të policisë, thuhet se pasi Haxhi Lika nuk iu bind thirrjeve të RENEA-s për të ulur armën (çifte), ata kanë qëlluar në ajër, por në rrethana të paqarta ai është plagosur me plumb në kokë.

Familjarët thonë se Lika ka qenë në gjumë. Sipas tyre, ai nuk fshihte asnjë person në banesë dhe nuk ka dalë në dritare.

Ndërkohë me anë të një postimi në Facebook, deputeti demokrat Myslim Murrizi, ka publikuar një video teksa një i afëm i Likës tregon sesi ndodhi ngjarja.

Postimi i plotë

Nje ngjarje e RENDE ka ndodhur sot ne mengjes rreth ores 4:00 ne lagjen e LIKAJ te fshatit Remas bashkia Divjake. Forcat RENEA kane terrorizuar pa asnje shkak, banoret e ketij fshati. Kane qelluar me arme brenda shtepise se Z Haxhi Lika 75 vjeç, duke e plagosur te shtrire ne krevat brenda dhomes se tij. Pastaj e kane mare si bandite dhe e kane derguar ne Spitalin Ushtarak, pa pyetur familjaret. Ky eshte nje shtet qe vret qytetaret brenda ne dhomen e gjumit, ne mes te nates.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas