Kryesore

Denoncimi tek Berisha: Policia terror turistëve në Sarandë, kontrolle me kallash


               Publikuar në : 17:01 - 19/06/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në faqen e ‘Facebook’ ka publikuar një mesazh të qytetarit dixhital.


Sipas Berishës kroçerat e turistëve që vijnë në Sarandë janë përgjysmuar, pasi policia po u bën terror.

Ndërkohë qytetari shkruan se policia po ushtron terror ndaj turistëve, pasi bën kontrolle të armatosur dhe maskuar.

MESAZHI I BERISHËS
Përgjysmohen kroçierat dhe turistët që vijnë në Sarandë!
Policia terror ndaj turisteve!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Përshëndetje Doktor jemi ne sezon turistik ku presim mijëra turist ku vjet në këtë kohë vinin 2~3 krotcere ne javë apo 10 ditë në Sarandë dhe sivjet vjen një në 15 dite dhe zbresin prej saj me pak se gjysmat e turistëve mirë po ka 2-3ditë qe policia e shtetit terrorizon turistet çdo 50 m postoblloqe kontrolle Iveko policie polica me maska me arm sikur jemi ne Kabul polic pa edukatë frynë me një kallash ne krah u flasin qytetareve me presione u marrin targat shënim i japin nr nëpërmjet radiove hapin bagazhe një gjë anormale ne një qytet qe është në sezon turistik. Nuk e di a kish kaq polic kur u “kontrollua” për Agron Xhafen apo Saimir Tahirin? Respekte fitore PD”
(ed.me/BalkanWeb)


Etiketa: , , ,

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas