Politika

Denoncimi/ “Shkon në spital për një puçërr, mjeku i heq apendicitin”
               Publikuar në : 12:58 - 23/09/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh që në rezulton plotësisht i vërtetë, është i pazakontë. Një banor nga Dibra thotë se në spital është paraqitur më 20 shtator një 20 vjeçar për shkak të një puçrre në pjesën e shpinës dhe mjeku i ka këshilluar që t’i nënshtrohet operacionit, por kur është zgjuar ka parë një plagë në pjesën e barkut.


“Mjeku i ka thene te hoqem opendesitin se ti me the per ate apendesitin. Ka plasur sheri me familjaret e djalit dhe familja ka vajt ne kom per kallzim po e kan mbajt te fshehur kete rast budallek te mjekeve tane. Drejtoria e Spitalit esht ne dijeni dhe gjith Peshkopia e din kte budallek”, shkruan ndër të tjera Berisha.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh që në rezulton plotësisht i vërtetë, është i pazakontë. Një banor nga Dibra thotë se në spital është paraqitur më 20 shtator një 20 vjeçar për shkak të një puçrre në pjesën e shpinës dhe mjeku i ka këshilluar që t’i nënshtrohet operacionit, por kur është zgjuar ka parë një plagë në pjesën e barkut.

“Mjeku i ka thene te hoqem opendesitin se ti me the per ate apendesitin. Ka plasur sheri me familjaret e djalit dhe familja ka vajt ne kom per kallzim po e kan mbajt te fshehur kete rast budallek te mjekeve tane. Drejtoria e Spitalit esht ne dijeni dhe gjith Peshkopia e din kte budallek”, shkruan ndër të tjera Berisha.

 

Reagimi i plotë i Berishës: 

Kjo eshte mjeksia e Kallam Deshtakut!

I semuri operohet tjeter per tjeter!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha.!

Per te mos u indetifikuar po te shkruaj anonim.

Ne spitalin e Peshkopise me dt 20.9.2018 eshte paraqitur ne spitalin e Peshkopise nje djal rreth 20 vjeç te cilit i.kishte dalur nje puçer pas shpine. Pasi e kontrollon kirugu Gazmir Xhembulla i cili eshte dhe burri i deputetes se PS Almira Zebi Xhembulla i thote qe do te operohesh. Pasi e fut ne sall te operimit ne vend qe ti heq puçrren i ka hequr opendesitin.

Kur djalit i ka dalur narkoza ka pare plagen ne bark dhe u ka spjeguar se çka ndodh me te. Mjeku i ka thene te hoqem opendesitin se ti me the per ate apendesitin. Ka plasur sheri me familjaret e djalit dhe familja ka vajt ne kom per kallzim po e kan mbajt te fshehur kete rast budallek te mjekeve tane. Drejtoria e Spitalit esht ne dijeni dhe gjith Peshkopia e din kte budallek.Ju lutem publikojeni se po mbahet fshehur kjo maskarade pasi kirurgu esht burri deputes se PS dhe rin tap me alkol.

Per ta verefikuar me sakt personi ndodhet aktualisht ndodhet ne repartin e kururgjise dhoma tre.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas