Denoncimi i fortë i Berishës: Sot vendoset copëtimi i ri Shqipërisë, Greqia na merr 1200 km sipërfaqe deti…

Kryesore               Publikuar në : 10:52 - 10/07/18 |
enton palushi

Ish kryeministri Sali Berisha thote se kjo e sotma eshte nje dite e zeze ne historine e kombit shqiptar, pasi sipas tij, ne Londer, ku shefi i qeverise Edi Rama do te takohet me homologun e tij grek Cipras, do te vendoset copetimi i ri i dyte pas vitit 1913 i trojeve shqiptare.


Postimi i plote i Berishes:

Dite e zeze ne historine e kombit shqiptar!

Shqiperia dorezon detin dhe nderin e saj Greqise!

Miq, sot ne Londer, Jorgo Zografi i dyte, Edvin Kristaq Rama ne ne nje akt madhor te tradhetise kombetare se bashku me Ciprasin e Greqise vendos:

– Coptimin e ri te dyte pas vitit 1913 te trojeve shqiptare. Ne kete coptim, te bazuar ne nje marreveshje te pregatitur nga alfa tek omega ne Athine,

– Greqia i merr Shqiperise 1200 km siperfaqe deti dhe

– Triliona fuçi nafte dhe meter kub gazi, pra fushat e gazit dhe te naftes me te medha te Mesdheut. Sipas kesaj marreveshje, ne nje akt grabitqar ndaj Shqiperise, Greqia zgjeron ujerat e saj territoriale nga 6 ne 12 km nderkohe qe me dy fqinjet e tjere, Italine dhe Turqine, ajo ka firmosur per vetem 6 km.

Por perveç kesaj, Jorgo Zografi i dyte sot ne Londer tradheton, poshteron dhe dorezon nderin e kombit shqiptar, ai vendos qe te fshije nga faqja e dheut fjalet ‘çam’ dhe ‘çameri’ dhe, si njeri nga armiqte me te eger ne historine kombetare te shqiptarve, ai shkelmon mbi historine, sakrificen, genocidin e çameve dhe çamerise martire.

Miq, kjo dite e zeze fton shqiptaret t’i tregojne nje minute e me pare vendin e merituar Jorgo Zografit te dyte dhe t’a hedhin ne koshin e pleherave te tradhtareve te kombit shqiptar! sb

 

 

 

 

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. Po !
  berisha ka plotesisht te drejte !

  Qindra km katror nga siperfaqja detare e Shqiperise, e njohur dhe pranuar nderkombetarisht nga fuqite e medha por dhe nga vet shteti ndyresire e i babezitur grek ne vitin 1913, do i kalojne zyrtarisht greqise,

  Nuk ka vlere denimi qe keta dy monstra produkte direkte te sistemit te kuq do marrin nga historia ne te ardhmen, ajo qe bene keta ne dem te Shqiperise nuk mund te cbehet më

  Kufinjte e Shqiperise me greqine jane vendosur ne vitin 1913 !

  Cdo marreveshje ne lidhje me rishikim te tyre, do te thote automatikisht humbje territoresh per Shqiperine prandaj mos ta heqin veten me te zgjuar ose me gomare se sa jane duke na sevirur per argumente kodra pas bregu !

  Ne nje vend normal keta dy monstra te kuqe, edvin berisha dhe sali rama, arkiteket e dy marreveshjeve më të turpshme antishqiptare, njeri sherbetor direkt i byrose politike, dhe tjetri nip direkt i anetareve te kesaj byroje, vendin do e kishin te dy ne burg aty bashke le ta zgjidhin se kush marreveshje eshte më pak apo më shume diskriminuese per Shqiperine

  Turp per gjithe shqiptaret kudo jane po te shkojne perseri ne votime per keta dhe bishtrat e ketyre

  Përgjigju ↓
Pas