KMR

Del në shitje prezervativi më i madh në botë


               Publikuar në : 22:42 - 25/08/18 |
mapo.al

Prezervativi më i madh në botë ka dalë në shitje.


Quhet  “TheyFit G31” dhe ka një gjatësi prej 24 cm dhe gjerësi 6.9 cm.

Kompania thotë se ky prezervativ është 11 për qind më i gjatë dhe 21 për qind më i gjerë se një Durex XL, si dhe 17 për qind më i madh se një Magnum XL.

Një kuti me gjashtë prezervativë të tillë kushton 8.98 dollarë.

Kompania që ka nxjerrë në treg këtë produkt, ka prodhuar gjithashtu edhe prezervativin më të vogël, që ka një gjatësi prej 7 centimetrash.

Mediat e huaja raportojnë se shitjet kanë filluar në Shtetet e Bashkuara dhe se ka një numër të madh blerësish.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas