Aktualitet

Del ‘e pastër’ nga vettingu, i biri surprizon gjyqtaren e Kurbinit, Marçela Shehu


               Publikuar në : 11:31 - 04/06/18 |
mapo.al

Ditën e sotme Gjyqtarja Marçela Shehu, e ka kaluar me sukses procesin e Vettingut, duke u rikonfirmuar kështu në detyrë.


KPK ka mbajtur seancën sot dhe ka thënë se Shehu është një figurë e pastër. Pore rrallë ka qenë ajo që ndodhi  seancës të zhvilluar në ambientet e KPK.

Fëmijët e gjyqtares Shehu e kanë pritur jashtë të gëzuar nënën e tyre dhe i kanë dhuruar   një tufë të madhe me lule.

Shumica e prokurorëve dhe e gjyqtarëve që kanë kaluar deri më tani në sitën e Vettingut, nuk kanë mundur që ta kalojnë atë.

Është fakt që ky proces për shumicën e punonjësve të sistemit të drejtësisë dhe veçanërisht për familjarët e tyre është shndërruar në një “gogol”, për sa i përket kushteve shumë të forta që duhen plotësuar për ta kaluar atë.

<
>
WhatsApp-Image-2018-06-04-at-10.42.27-2 WhatsApp-Image-2018-06-04-at-10.42.38 WhatsApp-Image-2018-06-04-at-10.42.40 WhatsApp-Image-2018-06-04-at-10.42.41 (1)


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas