Kronika

Deklarata e fortë/ Kompanitë e basteve kanë paguar drejtues komisariatesh
               Publikuar në : 22:09 - 17/10/18 |
mapo.al

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Repolitix” në Report TV gazetari investigativ Artan Hoxha u shpreh se nga kompanitë e pikave të basteve drejtues komisariatesh kanë marrë rroga fikse.


Më tej Hoxha ka thënë se shkak që kompanitë e basteve janë hapur kaq shumë dhe janë shumëfishuar është sepse kanë financuar fushatat.

“Vetëm kompanitë e basteve, kazinotë, online-et, janë shumë emra të përfshirë. Brenda janë shumë interesa, bota e errët. Pjesa e padukshme është shumë herë më e madhe se ajo që duket.  Është një gjë kaq e bukur sa vështirë që do të ndodhë. Te vettigu shikoni sa gjyqtarë kanë deklaruar se kanë fituar nga bastet. Ka drejtues komisariatesh që kanë qenë me rroga fikse në këto kompani bastesh. Kompanitë janë shumëfishuar se kanë financuar fushata”,- u shpreh Artan Hoxha.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas