Kryesore

Defekt në linjën e transmetimit, disa zona në Tiranë pa energji elektrike
               Publikuar në : 14:26 - 02/09/18 |
mapo.al

Një defekt në linjën e OSHHE ka lënë pa drita disa zona në Tiranë. Sipas një njoftimi nga zyra e shtypit të OSHEE, bëhet me dije se  punonjësit janë në terren për të rregulluar linjat.


Po ashtu bëhet me dije se  për konsumatorët familjarë do të jepet furnizim me skema alternativa deri në riparimin e defektit.

Njoftimi nga OSHEE

Për shkak te nje defekti qe dyshohet te jete ne linjen e OST, kane mbetur pa energji disa fidera te Nënstacionit Rajonal ne Tirane. Brigadat e avarise se OSHEE jane ne terren dhe sapo kane vendosur ne pune nënstacionit per fiderat e demtuar po punohet per dhenie energji nga linja te tjera me qellim furnizimin me energji se pari objekteve te rendesise se vecante siç jane spitalet. zonat qe furnizohen nga ky nstacion jane; Koder Kamez, Paskuqan, Babrru, Rruga Siri Kodra, Laprake, Rr Mine Peza, Lagj Allias, Bathore, Rr e Dibres, Rr 5 Maji, Rr Niko Avrami, Rr Ferit Xhajko.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas