Kryesore

Debat i ri për vetingun në politikë, PD: Duam që nisma të mbyllet brënda javës
               Publikuar në : 12:32 - 26/09/18 |
mapo.al

Këshilli i Legjislacioni dhe Komisioni i Ligjeve nisi sot shqyrtimin e nismës kushtetuese të propozuar nga opozita për vettingun në politikë.


 

Në procedura parlamentare, nisma është parashikuar që të përfundojë si process në fund të muajit Nëntor.

 

Por deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj kërkoi që afati për ta mbyllur këtë nismë të mos jetë me tepër sesa një jave nga fillimi i kësaj mbledhje.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas