Dikur

Dasmat shqiptare të viteve 90’të

Tani sallone tërë glamur mbushen për të kurorëzuar martesën, mirëpo dikur kjo gjë bëhej nëpër dhoma të thjeshta e tërë modesti.


Një video që po qarkullon në internet tregon një martesë shqiptare të viteve 90’të

Në gjithë videon shihen momente gëzimi në një modesti të madhe. I zoti i shtëpisë tërë kohën në këmbë duke nderuar mysafirët.

Dhjetëra mysafirë qëndrojnë të ulur në tavolinat rreth dhomës së vjetruar, duke hedhur edhe valle të vjetra.

Çka bie në sy, është pija e shumicës. Një shishe e pijes joalkoolike ‘Coca Cola’ është e mbushur me një lëng pa ngjyrë. Rakia është hedhur në këto shishe çelqi, andaj kjo është arsyeja pse të gjithë mbajnë nga një të tillë në dorë.

PasPara

1 koment

  1. Po ne cfare mut fshati keni shkuar per te gjetur kete mender “Vidio”.
    Pse nuk jepni dasma qytetaresh me orkestra qete linin pa fryme, me muzike dhe kenge popullore, por edhe e kenge te huaja qe vetem ne dasma nuk ishin te ndaluara, se nuk pirdhte kush e fliste RAKIA.
    Te gjitha restoranet aq sa ishin ne ate kohe kane qene te zena me prenotome dasmash te shtunen dhe te djelen.
    Po ne krye te gazetave jane morracaket qe jane rritur me te tilla dasma e tani na bejne IRONINE dhe po tallen me veten e tyre dhe me familjet e tyre, hajde dru me pre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas