Arkiva

Dashuria kalon nga… hunda
               Publikuar në : 10:54 - 02/10/14 |
mapo.al

erosE ka thënë edhe Al Paçino në filmin e famshëm “Aromë gruaje”.


Tani këtë gjë e pohon një studim: Dashuria kalon nga hunda.

Më shumë se një në shtatë gjermanë (15.7 përqind), pranon në studimin e realizuar nga “Apotheken Umschau”, se janë dashuruar me dikë për shkak të aromës.

Dy nga tre të pyetur janë të bindur se është aroma ajo që i nxit të përqafojnë të dashurit e tyre.

Vendimin përfundimtar nëse një aromë është tërheqëse apo jo e marrin disa hormone, të quajtura feromone. Ato formohen në sqetull te burrat.

Feromonet e përcjellin informacionin e marrë nga hunda direkt në tru dhe këtu merret vlerësimi: nëse kemi dëshirë seksuale apo neveri.KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas