Aktualitet

Danielsson takon Ramën dhe Bushatin: Reforma në drejtësi, çelësi për në BE

Drejtori për zgjerimin në KE, Christian Danielsson ka uruar ditën e Europës nga Tirana, teksa këtë paradite është takuar me kryeminsitrin Edi Rama dhe më herët me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati.

“Shkëmbime të mira me kryeministrin Edi Rama për hapat që janë para, për samitin e ardhshëm të Sofjes, reformën në drejtësi dhe Vetingun. Mbajtja e momentit të tanishëm pozitiv të reformave, veçanërisht në fushën e ligjit, është çelësi për të avancuar në rrugën drejt BE-së”.Ndërsa gjatë takimit me Bushatin, Danielsson ka thënë se dritarja aktuale e mundësive duke ndjekur reformat ambicioze që do të sjellin përfitime për qytetarët është thelbësore në këtë rrugë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas