Aktualitet

Danielsson takon Ramën dhe Bushatin: Reforma në drejtësi, çelësi për në BE
               Publikuar në : 12:08 - 09/05/18 |
mapo.al

Drejtori për zgjerimin në KE, Christian Danielsson ka uruar ditën e Europës nga Tirana, teksa këtë paradite është takuar me kryeminsitrin Edi Rama dhe më herët me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati.


“Shkëmbime të mira me kryeministrin Edi Rama për hapat që janë para, për samitin e ardhshëm të Sofjes, reformën në drejtësi dhe Vetingun. Mbajtja e momentit të tanishëm pozitiv të reformave, veçanërisht në fushën e ligjit, është çelësi për të avancuar në rrugën drejt BE-së”.

Ndërsa gjatë takimit me Bushatin, Danielsson ka thënë se dritarja aktuale e mundësive duke ndjekur reformat ambicioze që do të sjellin përfitime për qytetarët është thelbësore në këtë rrugë.


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas