Aktualitet

Dalin pamjet, njerëzit bërtasin të tmerruar, ja si u shemb ura në Genova

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:24 - 14/08/18 |
mapo.al

Ura Morandi e ndërtuar në vitet ’60 në Genova është shembur sot pas një problemi në strukturë, ndërsa dyshohet për viktima. Në rrjetet sociale janë publikuar edhe video të momentit të shembjes së urës.
Njerëzit bërtasin të tmerruar: “O Zot, o Zot”.


Në pamje duket stuhia që ka prekur Genovën dhe ura që shembet.
“Oh Zot im,” dëgjohet duke bërtitur një person, ndërsa filmon katastrofën. “Pashë njerëz që vraponin drejt meje, të zbathur dhe të terrorizuar”, tha Alberto Lercari, shofer i pranishëm në kohën e shëmbjes së urës Morandi.“Dola nga galeria dhe pashë ngadalësime dhe dëgjova një zhurmë. Njerëzit vraponin duke ardhur drejt meje. Ishte e tmerrshme”, tha ai.Etiketa: ,

Pas