Kryesore, Teknologji

Dalin pamjet e tmerrshme: Makina pa shofer aksidenton për vdekje kalimtaren

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE


Gjigandi Uber ka vendosur të ndërpresë testimet e makinave autonome, pasi një e tillë shkaktoi një aksident vdekjeprurës.

Makina kishte në brendësi të saj Rafaela Vasquez, por ajo nuk ishte në drejtim.

Ngjarja u regjistrua në një rrugë në Arizona, SHBA.

Makina ishte brenda shpejtësisë së lejuar, kur përpara i doli një grua që po shtynte biçikletën.

Makina nuk frenoi dhe Elaine Herzberg humbi jetën nga përplasja.

Zona nuk ishte shumë e ndriçuar.

Vasquez i tha policisë se ajo nuk mund të përandalonte tragjedinë.

PasPara

2 komente

  1. jo ore….sdo e kishte parandaluar
    …ne kete vendin tone te dashur levizja e kalimtareve bicikletave qenve dhe maceve plus makinave duhet tebishe bere baterdia. se di pse vazhdojne kete ekseriment te cmendur per kohen ku jetojme. Dhe kete se them vetem per vendin tone por per kete bote…idea e makinave pa shofer eshte interesante por jo per boten e sotme….dhe menyren e sotme te transportit. si do beje kjo makine kur ne distance dicka po ndodh…nje makine po vien kunder trafikut…kur nje person ka hypur ne nje ure dhe po behet gati te hidhet..kur nje shkemb po rrukulliset nga lart diku 500 metra larg ..a je rruge po ndahet ne dysh diku ne distance….apo etj etj…apo kjo makine pa shofer ka me kra nje te droguar apo kriminel qe sdi ku shkon…
    pra ta themi shkurt dhe qarte….ashtu si eshte bota sot keto lloj lodrash jane vetem per te qeshur apo per te qare si ne rastin e asaj te gjores me biciklete. dhe kjo kompania uber a si e ka emrin ta mendoje mire se per mua duhet ta paguaje teper shtenjte ate te ndjeren….
    …..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas