Rajoni

Daçiç: Amerika e gatshme ta mbështesë Serbinë për dialogun me Kosovën


               Publikuar në : 11:22 - 27/07/18 |
mapo.al

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar se administrata amerikane është e gatshme ta mbështesë Serbinë në gjetjen e një kompromisi për çështjen e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.


Daçiç ka shtuar se situata e tanishme në mes të dy vendeve është goxha më ndryshe nga ajo që kishte ndodhur më pare, e sipas tij, këto janë përshtypjet edhe të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

Ivica Daçiç është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Washington, shkruan Tanjug./Klan Kosova


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas