Auto

Çmenduri, makina Tesla tërheq zvarrë avionin


               Publikuar në : 21:49 - 20/05/18 |
mapo.al

Kompania amerikane Tesla ka kryer një demostrim në aeroportin e Melburnit në Australi.


Makina në fjalë ka qënë TeslaModel X P100D, që shfaqet duke tërhequr një avion për 300 metra.

Tesla ka marrë dhe një rekordGines për këtë, pasi makina e saj bëhet makina elektrike e parë që prodhohet për konsumatorët që arrin të tërheqë një avion kaq të madh.


Etiketa: , , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas