Kryesore

Çmenden kolumbianët pas fitores së kombëtares, 8 të vdekur dhe 72 të plagosur
               Publikuar në : 08:06 - 27/06/18 |
mapo.al

Suksesi i Kolumbisë përballë Polonisë ka sjellë festime të shumta në vendin latin.


Kolumbianët arritën të fitonin me një rezultat bindës 3-0, duke bërë më të sigurt kështu kualifikimin  për në fazën e 1/16-tave.

Festimet kanë qenë të shumta, por kanë degjeneruar në përgjakje,

8 persona kanë ngelur të vdekur dhe 73 të plagosur dhe kjo si pasoje e përdorimit të tepërt të alkoolit nga ana e tifozëve.

Raportohet se mes të plagosurve kanë qenë edhe forcat policore, të cilat janë munduar që të shuajnë sherret e ndezura.


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas