Kryesore, Rusi 2018, Sport

Çmenden kolumbianët pas fitores së kombëtares, 8 të vdekur dhe 72 të plagosur

Suksesi i Kolumbisë përballë Polonisë ka sjellë festime të shumta në vendin latin.

Kolumbianët arritën të fitonin me një rezultat bindës 3-0, duke bërë më të sigurt kështu kualifikimin  për në fazën e 1/16-tave.Festimet kanë qenë të shumta, por kanë degjeneruar në përgjakje,

8 persona kanë ngelur të vdekur dhe 73 të plagosur dhe kjo si pasoje e përdorimit të tepërt të alkoolit nga ana e tifozëve.

Raportohet se mes të plagosurve kanë qenë edhe forcat policore, të cilat janë munduar që të shuajnë sherret e ndezura.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas