Auto

‘Citroën C5 Aircross’, njihuni me SUV-in e ri francez

“Citroen” ka prezantuar SUV-in e ri të saj.

“C5 Aircross” do të rivalizojë në treg me mjete si “Peugeot 3008”, “Seat Ateca”, “Nissan Qashqai”, “Volkswagen Tiguan”, “Opel Grandland X” apo “Ford Kuga”.

Kjo makinë është 4,5 metra e gjatë dhe 1,84 metra e gjerë.

Pritet që çmimi i “Citroën C5 Aircross” të jetë rreth 25 000 euro.

<
>
citroen1 citroen2 citroen3 citroen6 citroen7 citroen8 citroen9 citroen10 citroen11 citroen-lajmi citroen4 citroen5

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas