Humor, Kryesore

Çfarë e ka Erion Veliaj këtë futbollist italian të viteve ’50?

Carlo Parola ishte një futbollist dhe trajner italian, nga Torino, i cili luajti si mbrojtës. Gjatë karrierës së tij, ai ka fituar disa tituj me klubin italian të Juventusit.

Ai lindi më 20 shtator 1921 dhe ndërroi jetë më 22 mars 2000.Në foton e publikuar nga Juvuntus në përkujtim të tij, vihet re një ngashmëri e madhe me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas