Kryesore

Çfarë do e detyrojë kryeprokuroren Arta Marku që të rikthehet në Kuvend…?
               Publikuar në : 13:37 - 19/09/18 |
mapo.al

Prokurorja e Pergjithshme e Perkohshme, Arta Marku pritet të rikthehet në Kuvend. Deri ne 60 minuta, kryeprokurorja Marku do të raportojë para deputeteve për gjendjen e kriminalitetit në vend për vitin 2017.


Ne kalendarin tre javor te punimeve te kuvendit eshte perfshire edhe nje pike diskutimi qe lidhet me raportin vjetor te Prokurorise per vitin 2017

“Raporti vjetor i Prokurorit të Përgjithshëm mbi gjendjen e kriminalitetit për vitin 2017 (pdf) ( neni 103, Rregullore, votim me shumicë të thjeshtë) Shprehet titullari i institucionit – deri në 60 minuta Shprehen komisionet: Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut dhe Komisioni për Sigurinë Kombëtare Pyetje Diskutime (nëse kërkohet me shkrim nga një komision i përhershëm, një kryetar grupi ose 10 deputetë”


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas