Sport

Çështja “Skënderbeu”, KAS: S’ka apelim në arbitrazh…


               Publikuar në : 17:42 - 14/11/18 |
mapo.al

Në një kohë kur të gjithë janë sy e veshë nga Lozana dhe në pritje të gjyqit përfundimtar mes Skënderbeut dhe UEFA-s në lidhje me pezullimin 10-vjecar nga Kupat e Europës, duket se gjërat diku kanë ngecur duke vënë në dyshim atë çka klubi kampion i Shqipërisë ka thënë deri më tani.


Të paktën kjo është ajo që del nga e-mail që  redaksia e SportNews ka shkëmbyer me sekretariatin e Tribunalit të Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, shkalla e fundit e gjykimit të betejës disa vjeçare mes kampionëve të Shqipërisë dhe raportit të inspektorëve të UEFA-s, që përpiluan masën ekstreme për bardhekuqtë.

Dokumenti 1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas