Kryesore

Çështja e “nxehtë” e kufinjve mes Kosovës dhe Serbisë, ja çfarë mendon Princ Leka II
               Publikuar në : 17:06 - 10/08/18 |
mapo.al

Princ Leka II është shprehur se “më e mirë për Shqipërinë dhe Kosovën do të jetë bashkimi nën një monarki shqiptare”.


Gjatë një interviste ai ka theksuar se “thekson se detyra e familjes mbretërore ka qenë që të heqë barrierat mes shqiptarëve dhe të promovojë bashkimin e grupeve shqiptare në Ballkan”.

“Një “Shqipëri e Madhe”, e drejtuar si një monarki kushtetuese, do të ofronte stabilitet më të madh politik se sistemi aktual politik”, është shprehu ai.

Portali “Royal Center”, shkruan se Princi përdor Britaninë e Madhe dhe të tjera mbretëri europiane, si shembuj të asaj që Shqipëria mund të arrijë në të ardhmen.

“Familja mbretërore do të respektojë gjithmonë vullnetin e popullit. Të jesh princ apo mbret është një jetë. Të jesh në gjendje t’i shërbesh vendit tënd nuk e shoh si një punë, por si nderin më të madh”, është shprehur ai.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas