Teknologji

Celulari i parë Huawei me 8GB RAM
               Publikuar në : 14:49 - 04/07/18 |
mapo.al

Më 24 korrik në tregjet e kinës do të lancohet smartphone më i ri i kompanisë Hawei, i pari me 8GB RAM.


Honor 10 GT, emir i produktit më të ri të kompanisë, është pasardhësi i Honor 10, që u lançua në muajin prill në Kinë dhe në maj në të gjithë botën, kishte deri në 6 GB RAM.

Përveç RAM-it të shtuar, celulari Honor 10 GT do të jetë identik me Honor 10. Ai ka një procesor Kirin 970, bateri 3400 mAH dhe kamera 24-megapixel.

Përveç RAM-it të shtuar, celulari Honor 10 GT do të jetë identik me Honor 10. Ai ka një procesor Kirin 970, bateri 3400 mAH dhe kamera 24-megapixel.

Ende nuk ka një çmim zyrtar për të, por mendohet se do të kushtojë rreth 400 dollarë.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas