TË PËRZGJEDHURA

Ballina Mapo Letrare TË PËRZGJEDHURA

7 arsyet e Ramës për të hapur dosjet

Kryeministri Rama foli për nxjerrje nga “varri” të dosjeve të komunizmit, por a do të mund t’i hapë ai ato?! Nëse po, cilat janë...

Rifillon xhamia e madhe e Tiranës, sërish ka përplasje

Rama dhe KMSH riinagurojnë nisjen e punimeve. Trualli ngjitur me xhaminë shpronësohet për muze. Pronarët e tokës akuzojnë se po grabiten dhe thonë se...

Rrëfimi i gjeneralit/ Orët e Enverit dhe Mehmetit në bunker, kur simulonim sulmet bërthamore

Rrëfimi i ish-ministrit të Mbrojtjes, Kiço Mustaqi, për bunkerin antibërthamor në Shish-Tufinë, ku tregon momentet kur Enveri dhe Mehmeti vizitonin vendstrehimin e komandës së...

Mali i Zi i kërkon Shqipërisë përcaktimin e kufijve shtetërorë

Kërkesa i është bërë zyrtarisht qeverisë shqiptare. Rama ka ngritur një grup pune, që drejtohet nga sekretari i përgjithshëm i MPJ. Në janar dalin...

Drejtoresha e Arsimit: Mos e ulni pazarin nën 5 mijë euro

Përgjimet e tri javëve të fundit tregojnë se drejtoresha e Arsimit Lushnjë, nëpërmjet djalit të saj dhe një mësuesi, ishte në negociata për emërimin dhe mosshkarkimin e rreth 20 mësuesve kundrejt...

Enverizmi dhe ethet e nëntorit

Një situatë që përsëritet vit pas viti sa herë afrohet nëntori dhe pamundësia e vendit për të diskutuar të ardhmen në vend të historisë....

Përvjetori i Olldashit, “prova gjenerale” për një fraksion të ri në PD?

Në një ceremoni për 1-vjetorin e ndarjes nga jeta, familja dhe mbështetësit në PD përkujtuan Sokol Olldashin. Basha, Berisha e Topalli nuk kishin ftesa....

Vëllezër në futboll, një ndeshje e fituar në tribunë

Shqiptarët në delir, por respektojnë himnin e Italisë dhe mbushin stadiumin. Komenti i Rai Uno: Vërtet një botë krejt tjetër krahasuar me Itali-Kroaci. Nga Kevin...

Vdekja e “Dr. Flori”/ Hetim urgjencës, Tirana me 3 ambulanca

Vetëm tri autoambulanca dhe pesë mjekë janë në shërbim të një popullsie prej afër një milion banorësh në kryeqytet. Çfarë ndodh me telefonatat e...

22 vjeç… dhe enverist

Alban Çela 22-vjeç sekretar i rinisë komuniste dhe krahasimi i gabimeve të  Hoxhës me njollat e errëta në diell. Çfarë ndodhi në 30 minutat...

CLOSE
CLOSE