Sport

Ballina Sport

Goli i jashtëzakonshëm i Aduriz në Europa League

Athletic Bilbao mori një fitore mjaft të rëndësishme për të kaluar në fazën tjetër të Europa League ndaj Marseille-s, duke fituar minimalisht 0-1 në...

“Elbasan Arena”, Skënderbeu-Sporting 3-0

Skënderbeu po shkon drejt një fitoreje historike në Europa League. Ndërkohë që po luhet pjesa e dytë korçarët udhëheqin 3-0 ndaj portugezëve të Sportingut. Dy...

Shqiptari që po e çmend Dinamon

`Talenti 18-vjeçar i Dinamos së Zagrebit, futbollisti Endri Çekiçi ka shënuar një gol në miqësoren e luksit që Dinamo e Zagrebit zhvilloi kundër gjermanëve...

Xhaka këndoi për Arsenalin në shqip: Ja kënga që dua

Granit Xhaka, lojtari shqiptar i Arsenalit, siç e kërkon tradita, këndoi një këngë ‘inaugurimi’ përpara ekipit. Disa media thanë se ai është këngëtar i tmerrshëm,...

Januzaj refuzon ftesën, trajneri i Belgjikës e quan të “çmendur”

Trajneri i Përfaqësueses U­21 të Belgjikës, Enzo Scifo, flet për mediat belge, në lidhje me refuzimin që futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj, i...

Çmenduri për Juventus-Real, ja sa janë shitur biletat

Interesimi për ndeshjen midis Realit dhe Juventusit ka qenë me të vërtetë i jashtëzakonshëm. Por që njerëzit të bënin çmendurira të tilla pakkujt do t’ia...

Fenomeni sërish në fushë

Tashmë është zyrtare, fenomeni Ronaldo do të rikthehet në fushat e blerta. Ka qenë vetë sulmuesi brazilian i cili ka njoftuar se do të luajë...

Arlind Ajeti te Pescara në Janar?!

Arlind Ajeti është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi në pjesën e pasme të kofshës së djathtë dhe pasi u rikthye në stërvitje me Torinon pas...

Zbulohen “bukuroshet” shqiptare që do të thyejnë rrjetin sot 

Shqipëri do të luaj sot ndeshjen e fundit në fazën e grupeve për europianin që zhvillohet në Francë. Përveç lojës së mirë dhe shpirt luftarak...

Ndeshja po vjen, por italianët i shqetëson më tepër Rikja se De Biasi

Mediat italiane kanë kthyer vëmendjekn ndaj Shqipërisë për sfidën që luhet të premten në Palermo. Portalet italje po japin informacione të shumta për skuadrën e...