Sport

Ballina Sport

Brenda vilës 6,5 milionë dollarëshe të Cristiano Ronaldos

Ai është i njohur për çka jep në fushën e lojës, e gjithashtu edhe për kujdesin që ka për formën e tij fizike, të...

Icardi, më shumë foto seksi me Wanda-n, se fitore me Interin

Teksa ka përfituar nga ndërprerja e Serie A për dy javë, kapiteni zikaltër ka udhëtuar në Maldive së bashkë me bashkëshorten, Wanda Nara, e...

Ndeshja që u “fitua” nga një modele që në dhomat e zhveshjes

Janë dy skuadrat që kanë shkruar historinë e futbollit francez dhe atij europian dhe sa herë që vihen përballë njëra-tjetrës, fitorja është e vetmja...

Rrëfimi prekës i Abidal: Doja t’i inkurajoja, por Messi refuzoi

Eric Abidal ngriti trofeun e Champions League të vitit 2011, madje edhe me shiritin e kapitenit vetëm për atë ndeshje, pasi ishte rikthyer nga...

Ish-sulmuesi i Kombëtares kundër Finos: Topolak i gënjyer dhe i përdorur edvinisht

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Bashkim Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll...

Video/ Ndeshja ndalon nga shiu, tenistja nis të kërcejë

Në finalen e femrave të Kooyong Classic, tenistja gjermane Andrea Petkovic ka mahnitur publikun me kërcimin e saj. Në përballjen me Belinda Bencic, shiu bëri...

Video/ Goditja fatale që i dha fund karrierës së keçistes

Keçistja britanike Saraya-Jade Bevis, e njohur me emrin Paige, i ka dhënë fund karrierës së saj pas një goditjeje në kurriz që mori nga...

Po ndodh shkëmbimi i shekullit, Real jep Ronaldon për Neymarin

Zërat e ditëve të fundit se Real Madrid kërkon të marrë me çdo kusht sulmuesin Neymar janë bërë edhe më të fortë. Mediat spanjolle konfirmojnë...

Bashkim Fino dorëzon mandatin e deputetit, kandidon përball Armando Dukës për kreun e FSHF

Duket se për Armando Dukën nuk do të jetë e lehtë gara për President të Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi përballë tij do të...

Rama shfaqet në krah të Dukës: Mos më ngatërroni mua me zgjedhjet në FSHF

Nisja e punimeve për godinën e re të Federatës Shqiptare të Futbollit ka bërë bashkë kryeministrin Edi Rama me kreun aktual të FSHF, Armand...