Sport

Ballina Sport

Zbulohen SMS-të mes Strakoshës dhe velinës seksi të ‘Xing me Ermalin’

Velina e emisionit “Xing me Ermalin”, Kevina Kthella, është kthyer në një nga vajzat më të komentuar në media, për shkak të formave trupore...

Futbollistët shqiptarë panë ‘vdekjen me sy’, ja çfarë ndodhi në avion…

Një moment paniku ka pushtuar klubet e Partizanit dhe Luftëtarit gjatë kthimit për në Shqipëri. Fillimisht ekipet shqiptare, kanë përshkruar internerarin Antalia-Stamboll, më pas janë...

Sondazhi/ Ja kush do jetë kreu i ri i FSHF-së, kryeson bindshëm…

Prej ditës së djeshme (18 janar 2018) në “Opinion.al” është hapur një sondazh për garën që ka nisur në Federatën Shqiptare të Futbollit mes...

Skandali i dopingut/ Elez Gjozaj jep dorëheqjen nga President në FSHP

Presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjozaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Trysnia dhe presioni publik për daljen pozitive në testin antidoping të...

Reagon PD: Shpifje të Finos, krimi kërkon të kapë FSHF-në

Partia Demokratike reagoi pas akuzave të Bashkim Finos, kandidat për kreun e FSHF. PD shprehet se këto janë shpifje. "Partia Demokratike përgënjeshtron si të pavërtetë...

Fino: PD të mos ndërhyjë në garën për FSHF!

Bashkim Fino nuk ka dilema se gara me Armand Dukën për drejtimin e Federatës Shqiptare të Futbollit është politike dhe jo sportive. Këtë të premte...

Futbolli në ankth, Pele shtrohet sërish në spital

Bota e futbollit është në ankth për gjëndjen shëndetësore të legjendës braziliane Pele, raporton SuperSport. Ish sulmuesi i Santosit dhe Seleçaos tashmë në moshën 77-vjeçare...

Të ardhurat e sponsorët, Ferrari mbetet ende në krye

Skuderia italiane nga Maranello, Ferrari vlen më shumë sesa Mercedesi dhe Red Bull së bashku. Ky është përfundimi i një studimi të “Business Camp...

U vra për një autogol në Botëror, arrestohet pas 24 vitesh urdhëruesi

Pas 24 vitesh është arrestuar urdhëruesi i vrasjes së Andres Escobar më 2 korrik 1994, 5 ditë nga eliminimi i Kolumbisë nga Botërori i...

Chelsea synon Dzeko, ofron 55 mln euro

Afrimi i Alvaro Moratës për 85 milion euro duhet të kishte zgjidhur problemet e sulmit tek Chelsea, dicka e tillë nuk ndodhi dhe klubi...