Sport

Ballina Sport

Mou-Real, tani edhe tifozët kundër

Reali i Madridit fitoi 4-1 kundër Atletik Bilbaos, por ka diçka që nuk shkon në ambientin madrilen. Pikë së pari harmonia e pakët mes...

Trukimet, në FSHF vjen dosja numër 2!

Pas skandalit të parë të ndeshjeve të kampionatit shqiptar që dyshohen si të trukuara, në Federatën Shqiptare të Futbollit ka ardhur dosja e dytë...

Toti-Itali, rikthehet dashuria e vjetër Del Piero e shtyn rivalin drejt rikthimit

Midis kombëtares italiane dhe Francesco Totit dyert nuk janë mbyllur përfundimisht.Para5 vjetësh, kapiteni i Romës i dha lamtumirën fanelës së kaltër, por tashmë italiani...

Konte do Kupën e Italisë, Enrike do të ndalë Juven

Trajneri i Juventusit Antonio Konte, dëshiron një ekip të vendosur, për të fituar një Kupë e cila vlen. “Kupa e Italisë është një objektiv...

Tevez nge zërin: Dua vetëm Milanin!

Karlitos Tevez për herë të parë delpersonalisht për të qartësuar situatën në merkato. Argjentinasi jo vetëm ushqen, por dyfishon ëndërrat e tifozëve kuqezinj dhe...

Siti e kthen makthin në fitore, Junajtid mposht Arsenalin

Ndeshja mes Mançester Sitit dhe Totenhamit ka përfunduar me rezultatin 3-2. Në 45 minutat e para ndeshje ishte ne nivele të barabarta ndërsa pjesa...

Dortmundi, “manita” Hamburgut dhe mbërthen Bajernin në krye

Kampionët në fuqi të Gjermanisë, Borusia e Dortmundit, ka mundur të triumfojë thellësisht në Hamburg, duke mposhtur vendësit me rezultatin 5-1. Gjithçka ka folur...

Konte: Kemi bërë një fazë të parë fantastike

Trajneri i Juventusit, Antonio Konte, e ka cilësuar pjesën e parë të sezonit të skuadrës së tij si të jashtëzakonshme, pas fitores 2-0 ndaj...

Rikthehet të luajë, ndonëse ka plumb në kokë

Mban në kokën e tij një plumb të cilin mjekët nuk kanë mundur ta heqin, por ai nuk e braktis fushën e lojës. Bëhet...

Maradona vs Pele: Është thjesht një kukull

Deklaratat e Peles për lojtarin e Barcelonës, i cili është shprehur se Mesi nuk do të arrijë kurrë nivelin e tij, kanë shkaktuar reagimin...