Sport

Ballina Sport

Video: ‘Hajde ma merr në g*jë, të q*fsha…”, trajneri shqiptar lë nam gjatë intervistës...

Futbolli në Kosovë gjithmonë është në qendër të vëmendjes. Gjatë një interviste të drejtpërdrejtë për Supersport ndodh ajo që nuk e priste askush. Trajneri i Feronikelit,...

Hetimi ndaj Skënderbeut, UEFA: Kërcënohen me jetë dy inspektorët

Përmes një deklarate zyrtare në uebsajtin e saj, organi më i lartë futbollistik europian, UEFA ka bërë me dije se Inspektorët Disiplinorë që po...

“Bisha” që përdor Elseid Hysaj jashtë fushe

Ai ka surprizuar edhe më skeptikët e mundshëm në fushën e blertë dhe është kthyer në njeriun kyç të krahut të djathtë të formacionit...

Menaxheri Giuffredi: Hysaj rendiment te lartë, sepse ndërroi këpucët

Për Elseid Hysajn parashikohet një pjesë e dytë e sezonit mjaft intensive në radhët e Napolit, raporton SuperSport. Mbrojtësi shqiptar, një titullar i padiskuetueshëm për...

Reagimi i Skënderbeut: Nuk ka vendim përfundimtar, e dinim prej kohësh këtë akuzë

Klubi i Skënderbeut ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook, në lidhje me dënimin e mundshëm nga UEFA, sipas raportit të komisionerve të disiplinës...

Pretenca e Disiplinës së UEFA-s; Skënderbeu rrezikon 10 vite përjashtim nga Europa

Klubi i Skënderbeut është dënuar me 10 vite përjashtim nga të gjitha kompeticionet e UEFA-s. Komisioni i Disiplinës në UEFA, ka marrë vendimin drastik për...

“Bomba” e gazetës italiane: Pronari kinez i Milanit ka falimentuar

Gazeta italiane “Corriere della Sera” pretendon se pronari i Milanit, Yonghong Li, është i paaftë të paguajë dhe pasuritë e tij do të huazohen...

Tenistja kanadeze superseksi që ka ‘djegur’ rrjetin dhe pushtuar kopertinat

Rezultatet në fushat e tenisit i ka mjaftueshëm mediokre, por dritat e reflektorëve të bot vazhdojnë të ndriçojnë yllin kanadez Eugenie Bouchard. Tenistja kanadeze ka...

Nga shiu në breshër, Elis Bakaj pritet të bëhet shembull te Kukësi pas sjelljes...

Kukësi fitoi një ndeshje shumë të vështirë ndaj Partizanit, 3 pikë të vyera, por humbi Elis Bakajn. Sulmuesi 30-vjeçar u ndëshkua me karton të...

Olimpiada Dimërore, shtyhet gara e Suela Mëhillit

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte,...

CLOSE
CLOSE