Sport

Ballina Sport

Kukësi apo Flamurtari, kush do ta rivalizojë Skënderbeun?

Modeli dhe skuadra për tu mundur mbetet Skënderbeu, në fushë dhe menaxhim, kryesues i Kategorisë Superiore me 9 pikë diferencë ndaj ndjekësve me të...

Bashkim Fino: Tavos nuk do ia kërkojë votën si nder, por me platformë

Në një intervistë për “Report TV”, Bashkim Fino ka folur për kandidaturën e tij në FSHF dhe për garën me Armando Dukën. Ai është shprehur...

“Sherri” Starova-Trashi, Olsi Rama mbledhje urgjente te Partizani, pritet dënimi për lojtarin

Më herët u raportua nga mediat sportive se në skuadrën e Partizanit gjatë ndeshjes miqësore me ekipin gjerman Berliner, pati një përplasje mes mesfushorit...

Format e të dashurës së arbëreshit të Milanit të lënë pa frymë

Mbrojtësi argjentinas me origjinë arbëreshe, Mateo Musacchio nuk po kalon momente të mira te skuadra e Milanit. Shkak është bërë aktivizimi i pakët dhe rezultatet...

Renditja e klubeve: Hap gjigant i Skënderbeut, lë pas emra të mëdhenj

Një katapultim në kufijtë e të pabesueshmes. Ndërsa ndodhet në Turqi në përgatitjet e dimrit, Skënderbeu i gëzohet një lajmi vërtet interesant, një klasifikimi...

Video/ ‘Seksbomba’ nga Argjentina ka një mesazh për Messin. Ja çfarë i kërkon…

Seksbomba e njohur Kate Rodriguez, gjithmonë është në qendër të vëmendjes për pamjen e saj fantastike. Së fundmi bukuroshja ka sfiduar Lionel Messin duke i...

UEFA: Politika larg futbollit! Drejtori i Komunikimit komenton garën në FSHF

Gara për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të futbollit po hyn në një pikë të nxehtë, me gjithçka ndodh në sipërfaqe dhe nën...

Ronaldinho i thotë lamtumirë futbollit

Futbollisti brazilian Ronaldinho i ka thënë lamtumirë futbollit. Lajmi është publikuar nga mediat e huaja, të cilat i referohen vëllait të futbollistit, i cili është...

Akuza për doping, bashkëshorti i Romela Begajt: Do kërkojmë azil politik jashtë Shqipërisë

Gazmend Hakcani është jo vetëm trajneri, por edhe bashkëshorti i Romela Begajt dhe ai betohet për pastërtinë e sportites. Në një intervistë për ‘Panorama Sport’,...

Revolucion tek Real Madrid, shpërbëhet BBC vijnë Neymar, Hazard e Lewa

Një revolucion i vërtetë tek Reali i Madridit. Duket se ka ardhur fundi i një epoke pse jo të lavdishme për "Los blancos". Skuadra që...