Sport

Ballina Sport

Duka: Nuk isha dakord që De Biasi të largohej

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka komentoi largimin e De Biasit si trajner i kombëtares shqiptare. Ai tha se nuk ishte dakord që ai të...

Video: Ekipi Shpresa mposht Hungarinë me përmbysje të madhe

Ekipi i shpresave ka marr një fitore të madhe ndaj Hungarisë me rezultatin 2-1. Në ndeshjen e luajtur në “Elbasan Arena” ekipi i Jupit ka...

Gjyqi, Messi: Shqetësohem vetëm për futbollin, jo për financat

Ylli i futbollit që aktivizohet me Barcelonën dhe me kombëtaren e Argjentinës, Lionel Messi, i cili është paraqitur përpara një gjykate spanjolle për evazion...

Topi ngrihet mistershëm para goditjes: Videoja e penalltisë së Ronaldos po thyen rrjetin

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti i madh i fitores së Realit të Madridit ndaj PSG-së 3-1 në 1/8 e finaleve të Champions League. Sulmuesi portugez shënoi...

Ja kë futbollist ka fiksim kjo modele amerikane superseksi…

Modelja kaliforniane Sierra Egan, ka rrëfyer se, ndjek ndeshjet më të rëndësishme të javës, zakonisht 2 ose 3 të tilla. Ajo tregoi se ka njohuri...

Zbardhet detaji që “fundos” Skënderbeun, takimet janë trukuar pa dijeninë e kundërshtarëve

Sipas raportit të UEFA-s mbi çështjen e Skënderbeut, ndeshjet janë trukuar nga persona të lidhur me klubin, raporton Panorama Sport. Në pikën 181 të raportit...

Arthur i Barcelonës për 40 milionë euro, por vjen në janar të 2019-ës

Barcelona arrin më në fund akordin me Arthur, mesfushorin brazilian të Gremios, që ndiqte prej kohësh. Emisarë të “blaugranave” dhe të klubit nga Porto Allegre...

Astrit Hajdari një gol për Kombëtaren: Shpresoj të grumbullohem në mars

Nga dëmtimi te aktivizimi në Europa League dhe pas vetëm 30 skondave në fushë goli në portën e Dinamos së Kievit, që i dha...

U largua si i panevojshëm, Vila përballë Partizanit si goleador

Java 20-të e Superiores nuk ka qenë një javë si gjithë të tjerat për Partizanin, pasi përveç polemikave për duelin ndaj Kukësit ka marë...

Ski: Mëhilli e mbyll në vendin e 53-të “Slalomin gjigant”

Suela Mëhilli e mbylli në vendin e 53-të garimin e saj në “Slalomin gjigant” në ski për femra, në Lojërat Olimpike Dimërore të Pyeongchangut,...

CLOSE
CLOSE