Sport

Ballina Sport

M.United i mjafton Martial, Arsenal e mbyll për 22 minuta

Manchester United ka vijuar në rrugën e fitoreve, e treta radhazi në Premier League dhe tani pret ndonjë hap fals të Manchester City-t për...

Peshëngritësit sulmojnë ish-presidentin: Ky është skandali i kusarit Elez Gjoza

Presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjoza, ka dhënë dorëheqjen ditën e djeshme pas skandalit me Romela Begajn e cila rezultoi pozitive në...

‘Kthehu kur të jesh pjesë e All Star’, historia e Rihanës me basketbollistin

Thuajse 4 vite më parë, basketbollisti i Philadelphia 76ers, Joel Embiid i propozoi për një lidhje këngëtares së famshme, Rihana, por kjo e fundit...

Interi nuk ndalet në merkato, pas Rafinhës gati edhe anësori i Liverpoolit

Ndonëse në verë i zhgënjeu fansat me merkaton e vakët, Interi duket se po rindez edhe njëherë fantazinë e tyre, në këto ditë të...

Kaçe, e ardhmja në duart e Savvidis

E ardhmja e Ergys Kaçes është në duart e presidentit të PAOK-ut, Ivan Savvidis. Mediat e vendit fqinj bëjnë me dije se numri 1...

Porto parakalon Sportingun e Lisbonës në krye të kampionatit portugez

Porto ka rimarrë kryesimin e kampionatit portugez. Skuadra e dragonjve mundi 1 me 0 në fushën e vet Tondelen në sfidën e javës së...

Zbulohen SMS-të mes Strakoshës dhe velinës seksi të ‘Xing me Ermalin’

Velina e emisionit “Xing me Ermalin”, Kevina Kthella, është kthyer në një nga vajzat më të komentuar në media, për shkak të formave trupore...

Futbollistët shqiptarë panë ‘vdekjen me sy’, ja çfarë ndodhi në avion…

Një moment paniku ka pushtuar klubet e Partizanit dhe Luftëtarit gjatë kthimit për në Shqipëri. Fillimisht ekipet shqiptare, kanë përshkruar internerarin Antalia-Stamboll, më pas janë...

Sondazhi/ Ja kush do jetë kreu i ri i FSHF-së, kryeson bindshëm…

Prej ditës së djeshme (18 janar 2018) në “Opinion.al” është hapur një sondazh për garën që ka nisur në Federatën Shqiptare të Futbollit mes...

Skandali i dopingut/ Elez Gjozaj jep dorëheqjen nga President në FSHP

Presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjozaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Trysnia dhe presioni publik për daljen pozitive në testin antidoping të...