Sport

Ballina Sport

Video: Balaj rikthehet me gol pas dëmtimit, shkodrani shënon pas 9 muajsh

Bekim Balaj ka luajtur pak këtë sezon te ekipi i Groznit në Rusi, pasi dëmtimet nuk e kanë lënë të qetë. Sulmuesi shqiptar nuk luante...

Champions: Ronaldo ka 21 gola më shumë se Messi nga viti 2009

Sipas UEFA-s, Ronaldo ka shënuar 21 gola më shumë se Leo Messi në Champions, që kur portugezi u transferua në Madrid nga Manchester United,...

Autori i golit më të shpejtë në Botëror, heroi i shndërruar në tradhtar

Autori i golit më të shpejtë të shënuar ndonjëherë në një Kupë Bote, pati të ftuar special në dasmën e vet as më pak...

Partizani-Kukësi, Europa kalon nga ky duel

Partizani dhe Kukësi një vit më parë luftonin për titullin në Superiore ndërsa një vit më pas, rivaliteti mes dy klubeve vazhdon por këtë...

Ja kë futbollist ka fiksim kjo modele amerikane superseksi…

Modelja kaliforniane Sierra Egan, ka rrëfyer se, ndjek ndeshjet më të rëndësishme të javës, zakonisht 2 ose 3 të tilla. Ajo tregoi se ka njohuri...

Frika nga dënimi, Daja: S’më ka zënë gjumi, ja çfarë na ka thënë Takaj

Frikë për një dënim ekstrem, shumë dilema për të ardhmen, por edhe një garanci për të vazhduar të qetë stërvitjen. Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja,...

Reagon Takaj: Akuzat e ngritura nga “klani” shqiptar anti-Skënderbe do të rrëzohen një e...

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të klubi, ka reaguar edhe presidenti i Skënderbeut, Ardijan Takaj, sipas të cilit akuzat e ngritura ndaj klubit...

I doli emri te raporti i UEFA-s, Ridvan Bode flet për skandalin e basteve...

Raporti prej 93 faqesh i Organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinimit të organizatës europiane të futbollit UEFA paraqet një hetim të thelluar mbi manipulimet...

Baste, kërcënime, politikë, krim dhe sport

Raporti i Organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinimit të UEFA që kërkon dhjetë vjet ndalim të Skënderbeut të Korçës nga garat europiane hedh dritë...

Dënimi i mundshëm i Skënderbeut, reagon Gjici: S’duhet të shtyjmë njëri-tjetrin, nëse e ka...

Ditët e fundit e gjithë vëmendja e opinion sportiv është zhvendosur te çështja “Skëndërbeu”. Nuk mund të mungonte një koment i presidentit të Kukësit, Safet...