SHOQERI

Ballina Media SHOQERI

Amaneti i fundit i vajzës iraniane që u var

26-vjeçarja që u ekzekutua të shtunën pasi ishte akuzuar për vrasjen e një burri, i cili sipas saj u përpoq ta përdhunonte, i dërgoi...

Godole: RTSH, “azil i pleqve” për gazetarinë

Jonila Godole është gazetare e një marke të njohur, dhe kush ka ndjekur gazetarinë e angazhuar të viteve ’90, e di këtë. Shndërrimi i...

Isuf Kalo: Shëndetësia e bardhë po ngjyroset me të blertën e Euros dhe Dollarit

Mjeku i njohur, Isuf Kalo shprehet se reformën në shëndetësi nuk e pret të vijë me “vrull revolucionar” përmbysës nga lart, por evolutiv hap...

Veliaj: Të bëjmë turizëm edhe me shtëpinë e diktatorit

Studentët vlerësohen me çmime për dizenjot e suvenireve, punët e tyre do të hidhen në prodhim Gjithçka dje ishte për Gjirokastrën. Punime me ide të...

Harito inkurajon studentët e UET: Bëhuni pjesë e projekteve

Ministrja e Inovacionit: UET, tempull i iniciativës së lirë. Fton të sapodiplomuarit të bëhen pjesë e “start-up”-eve për biznese kreative Me veshjen akademike, Milena Harito, ministre për...

UET diplomon brezin e pestë të Masterit

UET në festë për ceremoninë e diplomimit të brezit të pestë të Masterit. Presidenti Civici: Eksperienca e Masterit në Shqipëri nuk është e gjatë,...

Nikoleta Mita: Tri karakteristikat Lindore të shkollës shqiptare

Një model i zbatuar për gati një gjysmë shekulli është i vështirë që të zëvendësohet lehtësisht dhe menjëherë me një model tjetër. Tri karakteristika...

Bregu sensibilizon femrat: Kushtojini vëmendje gjinjve po aq sa edhe burrat

Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka dhënë sot një mesazh sensibilizimi për të gjitha femrat në kuadër muajit kundër kancerit të gjirit. Bregu ka gjetur...

KMSH uron Kurban Bajramin, Bruçaj: Është dita e harmonisë dhe vëllazërimit

Kreu i Komunitetit Mysliman i Shqipërisë, Skender Bruçaj ka uruar sot besimtarët myslimanë dhe shqiptarët për festën e Kurban Bajramit. Në urimin e tij,...

Legalizimi i kanabisit/ Miliardat prej drogës me shumë emra

A duhet ta legalizojë Shqipëria marijuanën?! Arsyet që mund të gjenden pro dhe ato kundra?! Nga kriminalizmi i një droge që shihet si më...