Shëndeti

Ballina Mapo Format Shëndeti

Pse duhet të konsumojmë çokollatë çdo ditë…

Sipas një studimi të bërë kohët e fundit konsumi i okollatës thuajse çdo ditë (konsumimi në mënyrë të kontrolluar) bën mirë për shëndetin tonë. Largon...

Çfarë kuptimi kanë këto 2 gropëza në fund të shpinës… sidomos te femrat

Disa kanë vrimë në mjekër, të tjerë në faqe, ose në fund të shpinës. A kanë një kuptim këto dy vrima seksi në shpinë?...

Receta e vjetër që ndihmon me kolesterolin

Kinezët kanë përdorur recetën që do të gjeni më poshtë tash e shumë vjet, madje konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të...

Si të pastroni mushkëritë nga toksinat dhe tymi i duhanit me vetëm 2 përbërës

Lënia e duhanit është një prej vendimeve më të mira që dikush mund të marrë. Nëse keni vendosur që ta lini këtë ves atëherë juve...

Gripi pushton Shqipërinë: Ja si ta luftojmë me ushqime

Mijëra njerëz janë prekur nga virusi i gripit, ndërkohë që ishte paralajmëruar se ditët e para të janarit do ishin të vështira. Instituti i...

Bëni seks tani dhe shëroni këto sëmundje…

Ndoshta shpesh keni dëgjuar për dobitë që trupi ynë ka nga marrëdhënia seksuale, por a e dini se mund të shëroni disa sëmundje duke...

E sëmura me kancer befason mjekët me kurën e saj me shafran

Një pensioniste i ka befasuar mjekët, pasi ka arritur të ndalojë një kancer të pashërueshëm duke përdorur një kurë me shafran indian. Sipas Mirror, Dieneke...

Historia tronditëse: Çdo grua duhet t’i shohë këto foto

Për britanikët Donna dhe Elliot Lowe, bota u shemb më 22 dhjetor të vitit 2016. Donna u diagnostikua me kancer të qafës së mitrës vetëm...

Shtatë mjekë të Urgjencës gati të ‘braktisin’ Shqipërinë? Flet ministrja

Shtatë mjekë të Urgjencës përgatiten të lënë Shqipërinë dhe të largohen drejt Gjermanisë për punë më të mirë, por një fakt të tillë e...

E refuzon spitali, gruaja lind në rrugë (jo në Shqipëri)

Jemi mësuar të ankohemi për shëndetësinë në Shqipëri. Por nëse u hedh një sy mediave britanike, historitë e tyre me shëndetësinë do ju befasojnë. E fundit...

CLOSE
CLOSE