Shëndeti

Ballina Mapo Format Shëndeti

Dieta e Ushtrisë/ Ajo që ju duhet pas festave, humbisni 5 kg për 3...

Deri më sot, mund të keni dëgjuar rreth shumë dietave e mund të keni ndjekur shumë të tilla, por e sigurt që për Dietën...

Pse duhet të konsumojmë çokollatë çdo ditë…

Sipas një studimi të bërë kohët e fundit konsumi i okollatës thuajse çdo ditë (konsumimi në mënyrë të kontrolluar) bën mirë për shëndetin tonë. Largon...

Çfarë kuptimi kanë këto 2 gropëza në fund të shpinës… sidomos te femrat

Disa kanë vrimë në mjekër, të tjerë në faqe, ose në fund të shpinës. A kanë një kuptim këto dy vrima seksi në shpinë?...

Kivi: Fruti i shëndetit, aleat i zemrës dhe tretjes

Kivi përmban sasi të lartë të fibrave të cilat përmirësojnë sëmundje të tilla, si: diabeti, zvogëlon nivelin e kolesterolit, përmirëson kushtet e pacientëve me...

Receta e vjetër që ndihmon me kolesterolin

Kinezët kanë përdorur recetën që do të gjeni më poshtë tash e shumë vjet, madje konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të...

Si të pastroni mushkëritë nga toksinat dhe tymi i duhanit me vetëm 2 përbërës

Lënia e duhanit është një prej vendimeve më të mira që dikush mund të marrë. Nëse keni vendosur që ta lini këtë ves atëherë juve...

Gripi pushton Shqipërinë: Ja si ta luftojmë me ushqime

Mijëra njerëz janë prekur nga virusi i gripit, ndërkohë që ishte paralajmëruar se ditët e para të janarit do ishin të vështira. Instituti i...

Bëni seks tani dhe shëroni këto sëmundje…

Ndoshta shpesh keni dëgjuar për dobitë që trupi ynë ka nga marrëdhënia seksuale, por a e dini se mund të shëroni disa sëmundje duke...

E sëmura me kancer befason mjekët me kurën e saj me shafran

Një pensioniste i ka befasuar mjekët, pasi ka arritur të ndalojë një kancer të pashërueshëm duke përdorur një kurë me shafran indian. Sipas Mirror, Dieneke...

Historia tronditëse: Çdo grua duhet t’i shohë këto foto

Për britanikët Donna dhe Elliot Lowe, bota u shemb më 22 dhjetor të vitit 2016. Donna u diagnostikua me kancer të qafës së mitrës vetëm...
CLOSE
CLOSE