Shëndeti

Ballina Mapo Format Shëndeti

Mund kancerin me shafran

Një grua e diagnostifikuar me kancer në gjak thotë se mundi sëmundjen  falë shafranit, raporton gazeta britanike e mjekësisë. Dieneke Ferguson, 57 vjeçe ishte diagnostifikuar...

Studimi i ri, zbulohet virusi që trajton tumoret e trurit

Tumoret agresive të trurit janë trajtuar në mënyrë efektive duke injektuar viruse tek pacientët. Trajtimi, i cili përfshinte administrimin e viruseve në qarkullimin e gjakut...

Vetitë e susamit

Susami është një nga bimët më të vjetra të kultivuara në botë. I cili është burim i mirë i kompleksit B të vitaminave, siç janë...

Kur duhet të përdorni paracetamolin

Paracetamoli dhe ibuprofeni më së shpeshti përdoren për eliminimin e dhembjeve. Funksionimi i paracetamolit është në rregullimin e sinjaleve të dhembjes të cilat vijnë...

Ja si të shpëtoni nga qarja e foshnjës natën… zgjidhja perfekte që u zbulua...

Një nënë ka shpërndarë një mënyrë të thjeshtë sesi të ndihmoni bebushat tuaj që të flejnë gjumë gjatë gjithë natës. Ideja e nënës është testuar...

Harrojeni viagrën, kjo pije e përgatitur në shtëpi bën mrekulli me…

Nëse doni të përmirësoni jetën tuaj seksuale, atëherë mjaftojnë dy përbërës dhe do gjeni zgjidhjen që ju duhet. Kjo recetë popullore me rrush të thatë...

Veprimi i parë që duhet të bëni nëse pësoni atak kardiak

Është e rëndësishme të njohësh simptomat e një infarkti, në mënyrë që më vonë të reagosh menjëherë, nëse ndihesh keq. Simptomat përfshijnë: – ndjesi dhimbjeje...

Rënia e dëgjimit, flet mjekja: Ja kush rrezikohet dhe si trajtohet

Rënia e dëgjimit e lidhur me zhurmat përbën sot një problem gjithnjë e më shumë në rritje. Ajo vjen si rezultat i ekspozimit të...

Me çokollatë kundër demenzës, forcon kujtesën

Falë përbërësve të saj çokollata ka veti anti-inflamatore, ndihmon në humbjen e peshës, parandalon tumoret, si dhe është insulinorezistente, e shumë veti të tjera...

Dieta e Ushtrisë/ Ajo që ju duhet pas festave, humbisni 5 kg për 3...

Deri më sot, mund të keni dëgjuar rreth shumë dietave e mund të keni ndjekur shumë të tilla, por e sigurt që për Dietën...