One Planet

Ballina One Planet

Keni ethe? Mirësevini në qytetin më të ftohtë në planet

Nëse keni menduar se i ftohti nuk durohet, atëherë shihni se si është jeta në qytetin më të ftohtë në planet. Bëhet fjalë për qytetin...

Ç’mrekulli në Karavasta, pelikanët mbushin lagunën… kohë riprodhimi

Po afrohet sezoni i riprodhimit të pelikanëve dhe sapo ka filluar punan për përgatitjen e foleve nga Administrata e Zonave të Mbrojtura në Karavasta. Një shqetësim i...

Kur hidhet në sulm një çakall i uritur…

Këto janë momentet kur një çakall i uritur hidhet në sulm për të siguruar ushqim. Ai turret mbi një tufë zogjsh, por nuk ia del...

Video/ Tmerr në plazh! Peshkaqenët rrethojnë fëmijën teksa lahej, por ai…

Disa pamje të filmuara me dron në Bahamas tregojnë se sa pranë rrezikut për jetën ka qenë një fëmijë, teksa një tufë me peshkaqenë...

Kalon 2 vite duke fotografuar kafshët të cilat mund të zhduken së shpejti

“Të rrezikuarit” është emri i kësaj fotogalerie të rrallë që fotoreporteri profesionist Tim Flach, ka realizuar së fundi. Flach, ka parë nevojën që të fokusohet...

Beteja e titanëve: Balenat po masakrojnë peshkaqenët

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Ata janë dy prej grabitqarëve më të frikshëm dhe më të mëdhenj. Për vite me radhë, shkencëtarët besonin se balenat vrasëse dhe peshkaqenët...

Beteja për territor. Ja çfarë bëjnë këto dy ‘bisha’

Fotot e mëposhtme kanë kapur momentin kur dy tigra i vërsulen njëri-tjetrit në një betejë të ashpër për territorin. Pluhuri ngrihet nga toka kur kafshët...

“Gogoli poshtë dyshekut’: Vdekja tronditëse e vogëlushes

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Një vajzë vetëm 9 vjeç humbi jetën teksa po flinte pasi u kafshua në gisht nga një gjarpër kobra. Ngjarja e rëndë u...

Natyra e egër: Krokodili masakron një zebër

Ky është momenti i tmerrshëm kur një zebër përfundon në gojën e një krokodili. Tufa e zebrave po kalonte lumin në Kenia. Por njëra prej tyre...

Më 31 Janar spektakli i Hënës, priten dy fenomene që ndodhin çdo 150 vjet

Në fund të muajit Janar përgatituni që të shikoni një spektakël qiellor, atë të eklipsit të hënës. Më 31 Janar do të ndodhë eklipsi...

CLOSE
CLOSE