Media

Ballina Media

Vlerësim për ‘Gjurmë shqiptare’; Gazetarit Marin Mema i jepet çmimi ‘Hasan Prishtina’

Gazetari i "Top Channel", Marin Mema është nderuar me çmimin “Hasan Prishtina” nga shoqata per kthimin e shqiptarëve të shpërngulur nga trojet e tyre. Në...

Nëna i refuzoi ftesën, vajza humb ndjenjat Live në studion e Arditit

Albana Keka ka ardhur së bashku më bashkëshortin e saj në “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Ajo...

‘Teoritë e javës’: 'Konflikti Rama-Veliaj' dhe ‘zhdukja’ e Artan Hoxhës

Java që do vijë mund të mos premtojë shumë zhvillime, për shkak se gjysma e saj është pushim. Megjithatë java që po mbyllim nuk ‘zhgënjeu’. Ajo...

Pas hakërrimit të deputetes së PS-së/ Gazetarja: Politikanë që fyejnë, thjesht një…

Esiona Konomi ishte gazetarja që sot u përplas me deputeten e PS-së, Elona Gjebrea, pasi e pyeti nëse kjo e fundit kishte udhëtuar ose...

Kazani që s’ta lan dot llumin dhe zullumin ku je zhytur

Nga Dritan Laci Duke i përmendur fjalën kazan medias aq më shumë fillon e kupton se çfarë llumi përban cektësia e enës së qeverisë Rama....

RD akuzon: Qeveria na ka bllokuar llogaritë bankare të gazetës

Llogaria bankare e gazetës “Rilindja Demokratike” që prej datës 1 nëntor është bllokuar. Në një shkrim, gazeta e Partisë Demokratike thekson se kjo “është një...

Botuesit, dyshues ndaj FB e Google, por duhet të punojnë me ta

Lëshimet e reja nga firmat e medias sociale nuk kanë gjasa t’i ndihmojnë dhe aq botuesit  The Economist Në muajt e fundit Google dhe Facebook kanë...

Juria e çmimit Global Shining Light nderon investigimin BIRN

Gjyqtarët e çmimit prestigjioz “Global Shining Light” kanë nderuar një investigim nga Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese, BIRN, me certifikatën e ekselencës. Investigimi i BIRN “Kanali...

Aleksandër Lalo ishte në ‘transmetim’ kur ndërroi jetë, Tv Klan ndërpret spektaklin

Arti sot është në zi pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo në moshën 68-vjecare.   Në kohën kur është është raportuar për...

Video/ Garda frikëson Eni Vasilin ende pa ardhur kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama, do të jetë sonte i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në "News24" përballë moderatores Eni Vasili. Por para mbërritjes së kreut...