Media

Ballina Media

BERZH pas terminalit, interes edhe për tramin e Tiranës

Pas financimit prej 500 mijë eurosh për studimin e fizibilitetit për terminalin, BERZH ka shfaqur interes edhe për projektin e tramit. Lajmi bëhet i...

Mjekët shpëtojnë dy jetë, 32-vjeçarja lind vajzën në gjendje kome

Një nënë 32-vjeçare ka mundur të sjellë në jetë me operacion fëmijën e saj të parë, edhe pse ka qenë në gjendje kome. Në...

1,3 milionë shqiptarë në facebook, fëmijët të kërcënuar nga abuzimet

Mbi 1 milion shqiptarë përdorin facebook-un, dhe shumica e tyre janë të rinj nën moshën 24 vjeç. Shifra është bërë e ditur nga ministri...

Janullatos: Po sulmojnë Kishën nën maskën e artit

“Dhuratën më të madhe në Shqipëri duan ta shkatërrojnë, dhe këtu e kam fjalën për harmoninë ndërfetare. S’mund të ketë harmoni fetare, kur persona...

Rriten tarifat për part-time, sa do të kushtojnë studimet për të gjitha degët

Ministria e Arsimit publikon tarifat e studimit që do të paguajnë studentët që kanë vijuar studimet me kohë të pjesshme gjatë vitit akademik 2012-2013,...

Basha: Plani dyfishon gjelbërimin, akuzat janë hitleriane

Nis ndërtimi i rrugës që lidh Tiranën me komunat Farkë dhe Petrelë. Basha: Ata që akuzojnë për cenim të hapësirave të gjelbra, janë njësoj sikur...

Fillon rikostruksioni i rrugës “Agush Gjergjevica”, Basha: Ka mbaruar koha e asfalteve elektorale

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulëzim Basha ka inspektuar sot fillimin e punomeve për rikonstruksionin e rrugës “Agush Gjergjevica”. Në këtë rrugë do të...

ECOSOC, Shqipëria mer postin e Zëvendës Presidentit për vitin 2013

Në 28 janar 2013 u mblodh për herë të parë  të parë në Nju Jork  Këshilli Ekonomik e Social i Kombeve të Bashkuara (ECOSOC)....

Personat me aftësi të kufizuar, Lleshi: Pajisje të posaçme për tu siguruar privatësinë e...

Personat me aftësi të kufizuar kërkojnë që tu krijohen kushtet e posaçme për të siguruar privatësinë e votës së tyre. Fondacioni për të drejtat e...

Skaneri i popullsisë, 32.5% e shqiptarëve jetojnë jashtë vendit

Çereku i popullsisë shqiptare jeton jashtë vendit. Edhe pse gjithmonë për këtë çështje ka pasur debate, veçanërisht sa herë që vendi gjendej në prag...