Media

Ballina Media

Redaktorja e BBC-së jep dorëheqjen për shkak të diskriminimit në pagë

Redaktorja e BBC-së për Kinën, Carrie Gracies, ka dhënë dorëheqje nga posti i saj në Pekin, në shenjë proteste për atë që e ka...

Tjetër largim në media, largohet nga ‘Vizion Plus’ gazetarja e njohur

Duket se viti 2018, përpos ndryshimeve në politikë do të ketë edhe zhvillime të mëdha në fushën e medias. Kështu pas largimit të Sokol Ballës...

Mentor Kikia replikon me editorialin e vitit të Henri Çilit, themeluesit të Institutit ‘Pashko’

Henri Çili, një sipërmarrës që predikon me forcë tregun e lirë dhe liberalizmin ekstrem në ekonomi, i drejtohet së fundimi Edi Ramës. Me një...

A mund të bjerë më poshtë se kaq CBig Brother?

Audienca e Big Brother ka rënë në mënyrë të konsiderueshme, edhe pse spektakli po vazhdon të transmetohet në Britani në versionin Celebrity Big Brother...

Tani vjen ‘Big Brother’ ekstrem…

Televizionet janë vazhdimisht në kërkim të ekstremeve. Ndërkohë që ‘Big Brother’ po humbet gjithmonë e më shumë audiencë në Perëndim, të enjten në kanalin gjerman...

Ndizet alarmi i zjarrit, spikeri braktis studion gjatë transmetimit live

Studio e lajmeve në televizionin ITV News është kthyer në kaos kur një alarm zjarri detyroi spikerin e lajmeve të braktisë studion në mes...

Video/ Situatë e sikletshme për prezantuesen e motit, eksitohet live në transmetim

Moderatorja e parashikimit të motit të kanalit televiziv KRON 4, ka kaluar një situatë shumë të sikletshme live ne transmetim. Në momentin që nga studioja...

U largua nga Top Channel, zbulohet posti dhe emri i emisionit të Sokol Ballës

Në natën e ndërrimit të viteve, drejtuesi i emisionit ‘Top Story’ në Top Channel njoftoi largimin e tij përfundimtar nga ky televizion. Përmes një...

Audienca po bie, çmenduritë erotike në Big Brother po shtohen

Audienca po bie gjithmonë e më shumë. Megjithatë spektakli ‘Big Brother’ në Angli mbetet sërish i ndjekur. Edicioni i shkuar shënoi pikën më të ulët të...

Video/ Ja kush ishin momentet më pikante të gazetarëve gjatë 2017-ës

Sikurse çdo njeri tjetër në botë, edhe gazetarët janë të gabueshëm, qofshin në detyrë ose jashtë saj. Por përkundër kësaj, ata duhet të jenë të...