MAPOMAGAZINE

Ballina Lifestyle MAPOMAGAZINE

National Geographic 102 vite më parë: Kush janë shqiptarët

Një reportazh analitik i revistës amerikane fotografon Shqipërinë e 1912 para shpalljes së pavarësisë. Një radiografi e saktë për shqiptarët; personalitetin tonë të veçantë dhe...

“E Premtja e Zezë”: Grushtime në qendrat tregtare amerikane (Video)

Konsumatorë janë të gatshëm të bëjnë gjithçka, vetëm që të rrëmbejnë mallra me një çmim të arsyeshëm. Në një seri të videoja që po ju...

Si nxiten femrat për seks?

Shëndeti mendor dhe fizik siç sillet nga një dietë e mirë dhe nga ushtrimet fizike kërkon edhe një jetë aktive seksuale. Por faktorë të...

Falni xhinse të vjetra për punësim social

Studentët e UET i bashkohen nismës “Unë ricikloj” Riciklimi i rrobave të vjetra apo i çdo gjëje tjetër është një sfidë e së ardhmes, në...

Shqipëria brenda një bunkeri

Në kuadër të përvjetorëve të mëdhenj, si çerekshekulli i rënies së Murit të Berlinit dhe 70-vjetori i çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit, bunkeri antibërthamor...

A vishet kështu burri?

Marka e veshjeve të trikotazhit SIBLING është e famshme për dizenjot e saj të pazakonta dhe në koleksionin e fundit të veshjeve për burra...

Me cilët meshkujt marrëdhënia seksuale zgjatë më shumë?

Disa kile më shumë nën çarçafë ndihmojnë së tepërmi, veçanërisht nëse jeni meshkuj dhe keni pak bark.  Është treguar me kohë se femrat i kanë...

Fëmijët në lëvizje dhe përgjigjet ndaj nevojave të tyre për mbrojtje

Fëmijët më të varfër në Shqipëri, përballen me rrezikun e abuzimit, shfrytëzimit dhe trafikimit teksa ata apo familjet e tyre lëvizin në një tjetër...

Femrat shqiptare nën logon +18 (Video)

Breanne Benson, Alby Rides e Myla Sinanaj mund të mos jenë emra të njohur tek ne por mjafton të kërkoni në Google për to...

Çmimi “Breakthrough”/ Ndahen 36 milionë dollarë, shkencëtarët trajtohen si yje rroku

Askush nuk bëhet shkencëtar për t’u bërë i pasur, por për një minoritet në rritje paraja ka shkuar tek ata që kanë krijuar impakt. ...

CLOSE
CLOSE